Югары Ослан муниципаль районы Советының кырык бишенче утырышы

2024 елның 14 мае, сишәмбе

Бүген, 2024 елның 14 маенда Югары Ослан муниципаль районы Советының утырышлар залында дүртенче чакырылыш район Советының чираттагы кырык бишенче утырышы узды. Утырыш Совет рәисе, Югары Ослан муниципаль районы башлыгы Марат Зиатдинов җитәкчелегендә узды.

Утырышны эшләү өчен депутатлар утырыш секретаре итеп Соболевский авыл җирлеге Советы депутаты майга Майорованы сайладылар.

Совет утырышы барышында район Советы депутатлары түбәндәге проектларны карадылар:

1. Югары Ослан муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесен билгеләү турында;
2. Югары Ослан муниципаль районының 2023 елга административ комиссиясе эше турында;
3. Административ хокук бозулар турында беркетмәләр төзү буенча вәкаләтле вазыйфаи затларның эше турында;
4. «Югары Ослан муниципаль районында авыл территорияләрен комплекслы үстерү»муниципаль программасын гамәлгә ашыру барышы турында.

Һәр проект буенча тиешле карарлар кабул ителде.