Практик юнәлешле семинар Югары Осланда узды

2024 елның 15 мае, чәршәмбе

Бүген Психология-Педагогика хезмәте "Росток" Үзәге белән берлектә Татарстан Республикасы муниципаль районнарының Психология-Педагогика хезмәтләре җитәкчеләре һәм методист-психологлары өчен практик-юнәлешле семинар үткәрде.

Семинар белем бирү процессында катнашучыларның эмоциональ януын кисәтүгә юнәлдерелгән иде.

Иннополис шәһәре мәгариф учреждениеләреннән психолог-педагоглар, Шәйдуллина Я.а. һәм Исламова А. Ф. семинар кысаларында эмоциональ януның сәбәпләрен, стадияләрен, шулай ук алардан чыгу юлларын карадылар. Кейслар бирелгән һәм "кеше кесәсеннән"технологияләре эшләнгән.

Семинарның икенче, практик өлеше Югары Ослан пляжында безнең районның барлык коррекцион белгечләре (Матвеева к.о., Исламова А. Ф., Шәйдуллина Я. а., Чугунова о. в., Насыйров а. в., Садертдинова т. и., Корнильцева о. б.) тарафыннан үткәрелде. Табигатьтә тавыш гимнастикасы, арт-терапия, әкият терапиясе, Ленд-арт техникасы, фототерапевтик фотография ысулларын кулланып, мастер-класслар белән эшләгәннәр, бу катнашучыларга барлык техниканы эшләргә, күтәренкелек һәм яхшы кәеф заряды алырга мөмкинлек биргән.

Семинарның якты тәмамлануы чәй тантанасы булды.