Тавыш бирү йомгаклары

2024 елның 11 сентябре, чәршәмбе

Югары Ослан районы сайлау комиссиясе тавыш бирүгә йомгак ясады һәм муниципаль берәмлекләрнең вәкиллекле органнары депутатларын теркәде. Карарлар белән комиссиянең рәсми сайтында танышырга мөмкин. Районның алты авыл җирлегендә сайлаулар уңышлы узды, анда кандидатлар югары нәтиҗәләргә иреште.

Сайланган депутатлар арасында 100% тавыш җыйган Олы Мәми авыл җирлегеннән Сергей Егоров, Вахитов җирлегеннән Сания Сәлимуллина һәм Ильяс Халиков 93% һәм 100% тавыш җыйган. Югары Ослан җирлегендә Евгений Варакин 84,7% тавыш җыйган, ә яр буе Морквашы җирлегендә Виктор Пензин-93,1%. Макыл авыл җирлегендә - Руслан Маннапов - 91,4%, шулай ук Валентин Журкин - 88,8% һәм Тимур Сибарҗанов-64,9%. Бу нәтиҗәләр сайлаучыларның активлыгын һәм яңа вәкилләргә ышанычын күрсәтә.