март, 2018 ел
дүшәмбе

15 нче мартта культура – агарту эшләре планы буенча район сәнгать йорты артистлары Коргузага концерт белән барды.

Тормышта авыр хәлдә калучылар һәм социаль ярдәмгә мохтаҗ кешеләрнең проблемаларын чишү, аларга һәрьяклап булышу йөзеннән 12-19 нчы март көннәрендә районда Язгы мәрхәмәтлек атнасы игълан ителгән иде.

17 нче мартта Казанның 15 нче номерлы сәнгать мәктәбендә республикакүләм хәзерге заман иҗади вокал  конкурсы“Прорыв” булып узды.

18 нче мартта РФ Президентын сайлаулар көнендә, районның 5 мәктәбендә иртәнге сәгать 8.00 дән кичке сәгать 8.00 гә кадәр кеше өзелмәде.

Бүгенге көндә район предприятиеләре һәм фермер хуҗалыкларында сөт җитештерү тәүлегенә 44,6 тонна тәшкил итә.

Бу көнне интернатта яшәүче картлар һәм инвалидлар янына “Солнышко” балалар бакчасына йөрүче балалар килде. Алар анда үз тәрбиячеләре һәм ата-аналары белән ясаган бүләкләрне тапшырдылар һәм концерт куйдылар.

18 нче март – Россия Президентын сайлау көне тарихка кереп калды.

12-16 нчы март көннәрендә Казанда Ел укытучысы – 2018” конкурсының региональ этабы булды. Анда республиканың зона этапларыннан үтеп чыккан иң көчле педагоглары көрәште.

Бүген мәгариф өлкәсендәге иң мөһим бурыч- балаларны БДИ га хәзерләү тора. Чөнки баланың белеме – ул укытучының эшенә бәя.

18 нче мартта Макыл авылы Яшьләр клубында “Без сәламәт яшәү рәвеше өчен!” дигән спорт эстафетасы узды.