Югары Ослан укучылары КВН сайлап алу турында катнаштылар

2024 елның 3 апреле, чәршәмбе

Югары Осланда «әйде ШаяРТ» муниципаль этабы һәм «Республика»лигасы узды. Анда районның татар теле укытучыларының җыелма командасы - «Күзәнәкләрр», МББУ «Югары Ослан гимназиясе» - «өйде оныттым» һәм МББУ «Югары Ослан урта гомуми белем бирү мәктәбе» - «Кече»катнашты.

Өч көн дәвамында Казаннан ике профессиональ КВНчы (танылган «Дүрт татар» командасының элеккеге катнашучылары) мастер-класслар үткәрде. Алар балаларны халык алдында дөрес һәм эффектлы чыгыш ясарга, мәзәкләр эшләргә һәм командада бергә эшләргә өйрәттеләр.

Уен нәтиҗәләре буенча Гран-при иясе «Малые» командасы булды, алар безнең район исеменнән Казанда «Республика» лигасы фестивалендә чыгыш ясаячак.  Команда әгъзасы Риана Колезнева «иң яхшы актриса»номинациясенә лаек була.

Беренче урынны» эйдэ, ШаяРТ «татар телевизион лигасына үткән "Күзәнәкләр" командасы алды. Команда әгъзасы Нурмөхәммәтов Айнур «иң яхшы юморист»номинациясендә җиңде.

Икенче урында - «өйде оныттым " гимназиясенең татар командасы. Ә Габдрахманов Әмир «Бик яхшы актер»номинациясендә җиңүче Дипломын алды.
Җиңүче командалар май аенда Казанга бер атнага чакырыла, анда аларны тапшыру редакторлары әзерләячәк. Анда алар үз потенциалын камилләштерәчәк, башка районнар командалары белән ярышачак, киләсе лига сезонында катнашу урыны өчен көрәшәчәк.

«Югары Ослан гимназиясе», «Югары Ослан урта гомуми белем бирү мәктәбе», «Татар Борнашы урта гомуми белем бирү мәктәбе» җитәкчеләренә яхшы һәм кызыклы уеннары өчен коллегаларыбызга, укучылар командаларының барлык әгъзаларына зур рәхмәтебезне белдерәбез.

Дәүләтшина Г. и., жюри рәисе