Наркотикларга каршы комиссия утырышы

2019 елның 11 июле, пәнҗешәмбе

Бүген Югары Ослан муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе Виктор Тимиряев кабинетында Югары Ослан муниципаль районының наркотикларга каршы көрәш комиссиясе утырышы булды.

Утырыш барышында түбәндәге мәсьәләләр тыңланды:

1. Районда наркоситуация турында, 2019 елның 6 ае эчендә «Югары Ослан РҮХ» ДАССОның эш нәтиҗәләре турында хастаханә башлыгы Смирнов А. О.

2. 2019 елның 1 яртыеллыгында район территориясендә наркотикларның законсыз әйләнешенә каршы көрәш буенча хокук саклау органнарының эш нәтиҗәләре турында. - Хохорин О. Е. (Россия Эчке эшләр министрлыгының «Югары Ослан» муниципальара бүлеге башлыгы, АНК әгъзасы).

3. «Наркотикларсыз тормыш» республика наркотикларга каршы акциясе нәтиҗәләре турында - Касимов В. В. ("ЮМР мәгариф бүлеге» МКУ начальнигы, комиссия әгъзасы), Федотов А. Н. (ВМР Башкарма комитетының яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге начальнигы, комиссия секретаре), Абдуллина Г. Ф.. ("ЮМР мәдәният бүлеге» МКУ начальнигы, комиссия әгъзасы).