"Сәләт” Викишколасы

2019 елның 1 ноябре, җомга

2019 елның 14 ноябреннән 16 декабренә кадәр «Сәләт» Татарстан Республика яшьләр иҗтимагый фонды һәм дәүләт бюджет оешмасы «Сәләт» яшьләр үзәге Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы белән берлектә «Сәләт ВикиШкола»проектының көзге агарту сессиясен гамәлгә ашыралар.

Сессия-ул балалар һәм яшьләрне Викимедиа-ның заманча платформалары: Wikipedia, Викисклад һәм Викинлылык белән таныштыруга юнәлдерелгән проект.

Проектның төп бурычларыннан берсе-татар яшьләрен интеллектуаль яктан агарту һәм Викимедиа платформасы тарафыннан тәкъдим ителгән мөмкинлекләрне ачу.

Проект тормышка ашырылган 4 сезон эчендә, 800дән артык катнашучы, «Сәләт» Халыкара яшьләр белем бирү форумы кысаларында 5 илдән килгән спикерлар белән төбәкара агарту мәйданчыгы, еллык йомгаклау конференциясе, Википедиядә  меңнән артык төзәтмә һәм яңа мәкаләләр бар.