Бөек Ватан сугышы ветеранына РФ Президентының котлау хатын тапшыру

2020 елның 23 декабре, чәршәмбе

Бүген Карахуҗа авылында яшәүче Бөек Ватан сугышы ветераны Пырихин Василий Максим улына 95 яшь тулды.

Югары Ослан муниципаль районы башлыгы Марат Зиатдинов юбилярга Россия Президенты Владимир Путин имзалаган котлау хаты һәм бүләк тапшырды. Василий Максимовичны шулай ук Югары Ослан районы ветераннар советы рәисе Римма Троицкая, халыкны социаль яклау бүлеге җитәкчесе Ирина Алеева, Социаль хезмәткәр Марина Анохина һәм Карахуҗа авыл җирлеге башкарма комитеты секретаре Светлана Турицина котлады. Барлык катнашучылар район тарихында калдырган хезмәтләре, озын гомер һәм изге эзләре өчен рәхмәт белдерделәр.

Сугыш ветераны сугыш авырлыкларын күчерде, аягүрә басып, пенсиягә кадәр авыл хуҗалыгында эшләде.

Бүген ул Василий Васильевич улы һәм килене Валентина Михайловнаның игътибары һәм кайгыртучанлыгы белән әйләнде.

Әле озак яшәгез, Василий Максимович, һәр яңа көнгә елмаегыз, сәламәтлек сезгә һәр көнгә!