Йомгаклау медицина советы

2021 елның 18 феврале, пәнҗешәмбе

17 февральдә «Югары Ослан РҮХ» ДАССОда Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министры урынбасары Фәридә Яркаева һәм Югары Ослан муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең социаль-мәдәни мәсьәләләр буенча урынбасары Гөлия Камалетдинова катнашуында йомгаклау медицина советы булды.
Утырыш барышында «Югары Ослан РҮХ» ДАССОның 2020 елдагы эшчәнлегенә йомгак ясалды һәм 2021 елга эш өчен приоритетлар билгеләнде. Төп доклад белән «Югары Ослан РҮХ " ДАССОның баш табибы Алексей Смирнов чыгыш ясады. 2020 елда медицина хезмәткәрләре өчен төп чакыру яңа коронавирус йогышы булды. Район халкының тормышын һәм сәламәтлеген саклау максатыннан, 2020 ел дәвамында учреждение хезмәткәрләре COVID-19 таралышына каршы киеренке көрәш алып бардылар һәм авыручыларга кирәкле ярдәм күрсәттеләр.
 Карантинлы чараларга карамастан, амбулатор-поликлиника звеносының эше туктатылмады. Поликлиникада температуралы пациентларны кабул итү өчен фильтр оештырылды. COVID-19 авыруы һәм белгечләрнең вакытлы йогышлы госпитальгә күчүе сәбәпле, вакытлыча эшкә сәләтсезлеккә бәйле рәвештә кадрлар кытлыгы булуга карамастан, хезмәткәрләрнең героик хезмәте бүлеп бирелгән планны тулысынча диярлек үтәргә мөмкинлек бирде.
2021 елга төп бурычлар билгеләнде.
Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министры урынбасары Фәридә Яркәева үз чыгышында профилактика һәм диспансерлаштыру буенча эшне көчәйтергә тәкъдим итте.
Югары Ослан муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең социаль-мәдәни мәсьәләләр буенча урынбасары Гөлия Камалетдинова баш табибның төп докладын тыңлаганнан соң, оешманың 2020 елдагы эшенә уңай бәя бирде. Ул учреждениенең барлык хезмәткәрләренә 2020 елда фидакарь хезмәтләре өчен тирән рәхмәт белдерде һәм 2021 елда нәтиҗәле эш һәм билгеләнгән максатларга ирешүләрен теләде.