Авыл җирлекләре башлыклары белән киңәшмә

2021 елның 1 марты, дүшәмбе

Бүген Югары Ослан муниципаль районы башлыгы Марат Зиатдинов рәислегендә авыл җирлекләре башлыклары белән киңәшмә узды, анда чыгыш ясадылар:
-    Сергей Осянин-район башлыгының үзара салым акчаларын җыю буенча урынбасары, МУПНЫ бетерү буенча Юл картасы турында.
-    Введенка Бистәсе авыл җирлеге башлыгы Дмитрий Морозов су белән тәэмин итү системасын инвентаризацияләү, адреслы хуҗалык эшләре һәм халык санын алуга әзерлек турында сөйләде.
-    Савичев Алексей - «Югары Ослан муниципаль районының ММИ эшчәнлеген тәэмин итү идарәсе " МКУнең район башкарма комитеты сайтына яңалыклар бирү, яңалык тасмасын татар теленә күчерү, сайтка 2020 елда гражданнар мөрәҗәгатьләре белән эшләү турында мәгълүмат бирү, җыеннар нәтиҗәләре буенча авыл җирлеге башлыкларының отчетларын, шул исәптән презентацияләрне бирү турында система администраторы.

Җаваплы кешеләргә йөкләмәләр бирелде.