Россия Федерациясе Президенты В. В. Путин исеменнән шәхси котлау тапшыру

2021 елның 5 апреле, дүшәмбе

2021 елның 3 апрелендә Матюшино авылында яшәүче тыл хезмәтчәне, хезмәт ветераны Гайфуллина Галимә Мингали кызы 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте. Юбилярны котларга Югары Ослан муниципаль районы башлыгы Марат Зиатдинов, Югары Ослан муниципаль районы ветераннар советы рәисе Римма Троицкая, социаль яклау бүлеге җитәкчесе Ирина Алеева, Октябрь авыл җирлеге башлыгы Шамил Азизов, туганнары һәм якыннары килгән иде.
Марат Галимҗанович Галимә Мингалиевнага Россия Президенты Владимир Путин исеменнән котлау открыткасы һәм истәлекле бүләк тапшырды. Һәр кунак юбилярга сәламәтлек, озын гомер һәм күңел күтәренкелеге теләде.
90 яшен тутырганда күп нәрсә сөйләргә була. 1968 елның 30 октябрендә Галимә Мингали кызы Гайфуллин Фәрит Абдулловичка кияүгә чыга һәм ире янына яңа Болгар авылына күчеп килә. 1970 елда Яшь гаилә Матюшино авылына күчеп килә, бала туа. Биредә Галимә апа «Волга» колхозында бозау караучы булып эшли башлый, лаеклы ялга чыкканчы шунда эшли.
Аны чын күңелдән юбилее белән котлыйбыз һәм аңа нык сәламәтлек, тормыш көче, шатлык һәм иминлек телибез!