Югары Ослан районында өлкән яшьтәге гражданнар һәм инвалидлар "Бөтендөнья сәламәтлек көне" Флеш-мобында актив катнаштылар»

2021 елның 7 апреле, чәршәмбе

Югары Ослан муниципаль районындагы «Өмет утравы» халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең халыкка социаль хезмәт күрсәтү бүлекчәсе төп бурычларының берсе булып социаль хезмәтләрдән файдаланучыларның актив тормыш һәм мөстәкыйльлеген саклап калу, аларның гомуми торышын яхшырту, ирешелгәннәр һәм алар өчен җәмгыятьтә теләгән статусны минимумга кадәр киметү тора.

Өлкән кешеләр һәм инвалидлар арасында сәламәтләндерүнең гади һәм үтемле ысуллары популяр.Аерым алганда, скандинавия йөреше, пальчик һәм сулыш гимнастикасы, физик күнегүләр, утыргычлар һәм башкалар.

Шулай итеп, бүген социаль хезмәткәрләр һәм аларның карамагындагылар Бөтендөнья сәламәтлек көненә багышланган флеш-мобта катнаштылар.

Мондый дәресләр һәм чаралар өлкән яшьтәге кешеләрнең һәм инвалидларның тормышка карата кызыксынуларын арттырырга, Актив озын гомер һәм үз-үзеңә хезмәт күрсәтү күнекмәләрен югалтуны профилактикалауга ярдәм итә.