Авыл җирлекләре башлыклары белән киңәшмә

2021 елның 12 апреле, дүшәмбе

Бүген район Советының актлар залында авыл җирлекләре башлыклары белән агымдагы мәсьәләләр буенча киңәшмә узды, аны район башлыгы урынбасары Сергей Осянин алып барды.
Киңәшмәдә чыгыш ясадылар: Смирнов Алексей – «Югары Ослан РҮХ» ДАССОның баш табибы коронавирус инфекциясенә каршы вакцинация турында; Лазарева Татьяна – Советның оештыру бүлегенең баш белгече, коррупцион хокук бозуларны профилактикалау өчен җаваплы зат, муниципаль хезмәткәрләрнең һәм муниципаль вазыйфаларны биләүче затларның керемнәре, чыгымнары, милке турында белешмәләр бирү турында; Савичев Алексей - «Югары Ослан муниципаль районының ММИ эшчәнлеген тәэмин итү идарәсе» МКУнең система администраторы, авыл җирлекләре башкарма комитетлары сайтына яңалыклар тәкъдим итү һәм яңа тасманы татар теленә күчерү турында. Җаваплы кешеләргә йөкләмәләр бирелде.