Яшүсмерләр һәм яшүсмерләр арасында авыр атлетика буенча ТР беренчелеге

2021 елның 12 апреле, дүшәмбе

2021 елның 11 апрелендә "Ак Барс Арена" да (15-23 яшь) яшүсмер кызлар һәм яшүсмерләр арасында Татарстан Республикасы Беренчелеге булып узды. Ярышлар 23 яшькә кадәрге РФ Беренчелегенә сайлап алу этабы булып тора.
Ярышларда Югары Ослан спорт мәктәбенең авыр атлетлары-Гатятова Алеся һәм Потапов Максим катнашты. Спортчыларның тренеры-Мансуров Ришат Мансур улы.
Алеся 59 кг. га кадәр авырлык категориясендә барлык 6 алымны да тормышка ашырып, пьедесталның беренче баскычын яулады. Ике төр ярышның суммасында Алеся 151 кг, ыргылып күтәрүдә - 66 кг, этеп күтәрүдә - 85 кг күтәрде.
Потапов Максим 109 кг. га кадәр авырлык категориясендә чыгыш ясады, 6 алымның 5сен гамәлгә ашырды, 2 урынны алды. Ике төр ярышның суммасында Максим 225 кг, ыргылып күтәрүдә - 100 кг, этеп күтәрүдә - 125 кг күтәрде.
Спортчыларны һәм тренерны менә дигән чыгышлары белән котлыйбыз! Алдагы ярышларда да уңышлар телибез!