Авыл җирлекләре башлыклары белән киңәшмә

2021 елның 17 мае, дүшәмбе

Бүген Югары Ослан муниципаль районы Советының актлар залында Югары Ослан муниципаль районы башлыгы Марат Зиатдинов авыл җирлекләре башлыклары белән киңәшмә үткәрде.
Киңәшмәдә Югары Ослан муниципаль районы Башкарма комитетының территориаль үсеш бүлеге начальнигы урынбасары Федотова Ю. ю., үзара салым буенча конкурс процедуралары үткәрү турында; Югары Ослан муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең социаль – икътисадый үсеш буенча урынбасары Манапова н. – мупны ликвидацияләүнең барышы, арадаш баланс төзү турында; авыл җирлекләрендә халык санын алу мәсьәләләре буенча вәкаләтле вәкил Иванова Л.-Бөтенроссия халык санын алу һәм Бөтенроссия халык санын алуга әзерлек турында чыгыш ясадылар.; Лазарева т. – Югары Ослан муниципаль районы Советының оештыру бүлеге баш белгече, 2020 ел өчен керемнәр, чыгымнар, милек турында мәгълүмат бирү турында коррупцион хокук бозуларны профилактикалау өчен җаваплы зат; Савичев А. – район сайтына ИК яңалыклар тәкъдим итү, яңалыкларны татар теленә күчерү турында; Осянин С. - Югары Ослан муниципаль районы башлыгы урынбасары үзара салым акчаларын җыю нәтиҗәләре, алдан тавыш бирүне оештыру һәм үткәрү турында.
Җаваплы кешеләргә йөкләмәләр бирелде.