РКП утырышы

2021 елның 10 июне, пәнҗешәмбе

Бүген Югары Ослан муниципаль районы башлыгы урынбасары Осянин Сергей рәислегендә Хокук бозуларны профилактикалау буенча ведомствоара комиссиянең чираттагы утырышы узды.

Утырыш барышында түбәндәге мәсьәләләр каралды:

1. Җәйге вакытта мәдәни һәм спорт чаралары комплексы турында ачык мәйданчыкларда.

2. Полиция участок пунктларының административ-торак биналарын норматив хәлгә китерү турында.

3. Югары Ослан авыл җирлеге Башкарма комитетының профилактик учетка кую турында мәгълүмат хатын карау.

4. Хокук бозуларны профилактикалау буенча Татарстан Республикасы Хөкүмәт комиссиясе утырышының 2021 елның 22 мартындагы 2 номерлы беркетмәсен карау турында.

5. Бакчачылык җәмгыятьләре территориясендә хокук бозуларны һәм җинаятьләрне профилактикалау буенча чаралар турында.

6. Район, татар, халык бәйрәме "Сабантуй" вакытында ДНД һәм Россия Эчке эшләр министрлыгының «Югары Ослан» МБ хезмәттәшлеге турында.

7. Канаш һәм Олы Мәми авыл җирлекләре территориясендә балигъ булмаганнарның хокук бозуларын кисәтү буенча профилактик чаралар оештыру турында.

8. ҖҮФХИ, суд приставлары һәм муниципаль хакимият органнарының төзәтү һәм мәҗбүри эшләр рәвешендә җәза алу буенча хезмәттәшлеге турында.

Утырыш нәтиҗәләре буенча тәкъдимнәр бирелде, тиешле карарлар кабул ителде.