УРМАНЫБЫЗНЫ ЯНГЫННАН БЕРГӘЛӘП САКЛЫЙК!

2021 елның 3 августы, сишәмбе

«Идел буе урманчылыгы» ДКУ Татарстан Республикасы урман фонды җирләрендә Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2021 елның 2 августындагы 671 номерлы карары белән 2021 елның 2 августыннан алып 2021 елның 2 августыннан алып Татарстан Республикасы территориясендә гражданнарның урманнарда булуын һәм аларга транспорт чараларын кертүне чикләү режимы кертелүе турында хәбәр итә.

Урманнар территориясендә чикләүләр режимы гамәлдә булган чорда ял итүчеләрнең булуы, аларга транспорт чаралары Керү тыела. Учаклар үрчетү, чүп-чар, камыл, Урман һәм Бура калдыкларын яндыру, янгын куркынычы булган барлык төр эшләрне башкару тыела.

Урман фонды территориясендә булган кешеләрне ачыклаганда, кичекмәстән территорияне ял итүчеләрдән азат итү буенча чаралар күреләчәк.

Хөрмәтле гражданнар, сезне аңлавыгызны, урманда булуыгызны төшереп калдыруыгызны, янгын куркынычсызлыгы чараларын үтәвегезне сорыйбыз. Янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләрен бозу шаһиты булган очракта, сезне 8(800) 100 94 00 урман сакчылыгының турыдан-туры линиясенә шалтыратуыгызны сорыйбыз.

УРМАНЫБЫЗНЫ ЯНГЫННАН БЕРГӘЛӘП САКЛЫЙК!