Югары Ослан районында район үзәгенә алып баручы юлның тузган участогын яңарттылар

2021 елның 16 сентябре, пәнҗешәмбе

Бу "имин сыйфатлы юллар" милли проекты ярдәмендә мөмкин булды.

Татарстанның Югары Ослан районында "куркынычсыз сыйфатлы юллар"милли проекты буенча гомуми озынлыгы 2,5 км булган иң тузган участокларны яңарттылар. Юл полотносы тигез, чокыр һәм колбиналарсыз.

«Юлчылар югары ныклы вак таш-мастик асфальтобетоннан өске катлам түшәделәр, юл кырыйларын ныгыттылар, 160 метр барьер коймалар урнаштырдылар һәм ике яңа тукталыш мәйданчыгы, берсе – автопавильон белән җиһазландырылды», - дип хәбәр итә ТР Транспорт министрлыгы матбугат хезмәте.

Хәбәрдә шулай ук 17 юл тамгасы кую һәм тамга кую гына калган, диелә.

Исегезгә төшерәбез, бу Югары Осланга илтүче бердәнбер юл. Аның буенча мәктәп автобуслары гына түгел, ә башка торак пунктлардан – Югары Ослан - Иннополис рейслары да йөри. Еш кына район үзәгендә туристларны безнең якларга алып килә торган башка автобуслар да очратырга мөмкин.

Район җитәкчелеге дә безнең төп приоритетыбыз – юлларны норматив хәлгә китерү, дип саный. Чөнки моннан башка туризмны һәм икътисадның башка төп тармакларын үстерү мөмкин түгел.