Югары Ослан районында Олан-Каратун автомобиль юлы участогы төзекләндерелде

2021 елның 16 сентябре, пәнҗешәмбе

Эшләр «куркынычсыз сыйфатлы юллар»милли проекты кысаларында башкарылды. Юллар ярдәмендә Татарстанда тормыш яхшыра.

Автомобиль юлының ике яклы хәрәкәте бар. Машиналар йөрү өлешенең киңлеге җиде метр. Республика халкы өчен ул зур әһәмияткә ия, чөнки Кайбыч, Югары Ослан һәм Апас районнарын тоташтыра. Бу хакта ТР Транспорт һәм юл хуҗалыгы министрлыгы матбугат хезмәте хәбәр итә.

«Имин сыйфатлы юллар» милли проекты кысаларында эшләп, подрядчы тарафыннан юл катламына капиталь ремонт ясау гына түгел, ә капиталь ремонт ясау да башкарылган.

"32,2 дән 33,8 км га кадәр кисемтәдә югары катлам вак таш-мастик асфальтобетоннан җәелгән иде", - дип билгеләп үттеләр министрлыкта.

Моннан тыш, юлчылар юл кырыйларын ныгыту эшләрен һәр яктан 1,5 метр тирәнлектә төгәлләделәр, 12 метр озынлыкта киртәләр урнаштырдылар. Юл тамгасы да төшерелгән.

Бу юл буенча мәктәп автобус маршрутлары гына түгел, ә муниципальара маршрутлар да уза. Хәзер җирле халык ала куркынычсыз һәм тиз илтеп, үз балаларын мәктәпкә. Ә күрше районнарда яшәүчеләр проблемасыз гына башкалага һәм кирегә барып җитәргә мөмкин.