УСХиП мәгълүматлары буенча

2021 елның 22 сентябре, чәршәмбе

Район кырларында кыр эшләре дәвам итә. Механизаторлар ашлык кукурузын суктыру һәм туңга сөрү буенча эш алып баралар.

Шул ук вакытта «Заря «агрофирмасы» ҖЧҖ территориясендә җиләк-җимеш һәм җиләк җыю вакыты да бар. Бүгенге көндә, җиләк-җимеш җыюда ярдәм итү өчен, хуҗалыкка республика уку йортлары студентлары килде.

Казан дәүләт аграр университеты агрономия һәм Агрохимия факультетының 16 студентын I-II курсларга җибәрде, ә Казан дәүләт ветеринария медицинасы академиясеннән 18 студент – булачак ветеринария табиблары ярдәм күрсәтү өчен килделәр.

Студентлар килешү буенча эшли 16.09-01.10.20021 ел.

Барлык югары уку йортлары студентлары торак һәм өч тапкыр туклану белән тәэмин ителгән. Шулай ук көн саен җиләк-җимеш җыюда Буа ветеринария техникумы студентлары ярдәмгә килә. 12 кешедән торган студентларны йөртү өчен автобус маршруты оештырылган.

Студентлар көн саен 5 тонна алма һәм бер тонна кара төстәге миләш җыялар, җыелган уңышның бер өлеше хуҗалык тарафыннан башка төбәкләргә озатыла, ә бер өлеше тормышка ашырыла.