март, 2017 ел
чәршәмбе

“Гаиләне педагогик яктан күтәрү, ата-аналарны мәгарифне үстерүгә тарту, балаларның сәламәтлеген саклау” дип аталган семинар Макыл балалар бакчасында узды. Анда 29 тәрбияче катнашты.

Бүген деньяда Бөтендөнья су ресурслары көнен билгеләп үтәләр. Бу көн беренче тапкыр Берләшкән Милләтләр Оешмасы тарафыннан 1992 не елда Рио-де Жанейрода игълан ителде.

Бүген Югары Ослан районы Башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Хәкимҗанов районда законсыз рәвештә алкогольле эчемлекләр сатуга каршы көрәш комиссиясе белән утырыш уздырды.

Бүген “Өмет утравы” халыкны социаль яклау комиссиясенең чираттагы социаль-реабилитацион консилиумы булып узды.

РФ Хөкүмәтенең 2017 нче елның 20 нче мартында чыккан 315 нче номерлы казначейство контроле “Дәүләт һәм муниципаль кирәк-яраклар өчен товарларны сатып алу, услугалар күрсәтү өлкәсендә контракт ситемасы” дигән 99 нчы номерлы федераль законның 5 нче маддәсе туктатылачак. Аның инициаторы – Россиянең Эконоик Үсеш Министрлыгы.

Хокук яклаучы органнарда эшләүче затларга нигезләнмәгән җинаять эше ачу, шул исәптән предпринимательләр өстеннән дә җаваплылык арта.

ТР Президенты Р.Миннехаов йөкләмәсе буенча ТР Экономика Министрлыгы информацион система һәм сервисларның мөмкинлекләре һәм кече һәм урта предпринимательләрнең маркетингын күтәрү сораулары уенча видеоконференция үткәрде.

Бүгенге көндә ТР ның дәүләт һәм муниципаль услугалар порталында электрон гариза бирү өчен шәхси мөрәҗәгать итәргә кирәкми.

Бүген район Башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Хәкимҗанов җитәкчелегендә тормыш сыйфатын күтәрү һәм доходларны легализацияләү буенча ведомство комиссиясе булып узды.

21 не мартта ТР территориясендә күчемсез милекне регистрацияләү, “Дача амнистиясенең гадиләштерелгән төре сораулары буенча “кайнар линия” уздырылды.