март, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Бүген республикакүләм “Дус класс серләре” дигән конкурсның муниципаль этабы башланды.

Бүген язгы чорда территорияләрне чистарту буенча 2 айлык башланды.

31 нче марттан 2 нче апрельгә кадәр Казанның су төрләре сараенда суга сикерү буенча дөнья спортсменнары катнашында  FINA/NVC 2017 Дөнья сериясенең 3 нче этабы үтәчәк.

ТР ның урман хуҗалыгы министрлыгының 2017 нче елның 8 нче февралендә чыккан 100 нче номерлы приказы буенча 15 нче апрельдән Татарстан Республикасында янгынга каршы көрәш сезоны игълан ителә.

23 нче март – халыкка юридик ярдәм РФ Президенты, ТР Президенты кабул итү бүлмәләрендә, ТР иҗтимагый Палатасында, “Бердәм Россия” партиясе кабул итү бүлмәсендә, Россия юристлары Ассоциациясе региональ бүлекләрендә эш вакыты режимында тормышка ашырылачак.

ТР Министрлар кабинетының “Муниципаль һәм региональ юлларда автомобиль хәрәкәтен чикләтү” дигән 14.03.2017 141 нче номерлы карары нигезендә 15 нче апрельдән 4 нче майга кадәр ТР юлларында вакытлыча транспортның авырлыгы һәм йөреше чикләтеләчәк.