гыйнвар, 2018 ел
дүшәмбе

Узган шимбәдә Тәтеш районының “Барс” спорт комплексында студентлар көненә багышланган баскетбл ярышлары булып узды.

2018 нче елның апрелендә яшьләр проектларын һәм идеяләрен яклау өчен булдырылган “Безнең Татарстан” форумының финалы узачак. Бу форумда үзенең единомышленникларын табып проектларын тәкъдим итәргә теләүче яшьләрнең һәрберсе катнаша ала.

Хөрмәтле райондашлар!

Барыгызга да билгеле: район үзәгендә йөзү бассейны төзелә. Анда йөзү өчен  2 урын (8,5 *25 метр,   6*10 метр) куелачак.

Районның үзәк китапханәсендә 2017 нче ел йомгакларына багышланган семинар булып узды.

Безнең район гиревиклары республика беренчелегеннән медальләр алып  кайтты.

Бөгелмәдә яшүсмерләр арасында авыр атлетика буенча ТР беренчелеге булып узды. Анда тренер Ришат Мансуровның иң талантлы укучысы Максим Потапов катнашты.

Районның картлар һәм инвалидлар йортында инде ел буе “Иҗат шатлыгы” дигән түгәрәк эшләп килә.

27 нче январьда Югары Ослан гимназиясенең Архиреева Людмила һәм Тиханчук Ксения Казанда узган “Раштуа укуларын” фәнни-гамәли конференциясендә катнашты.

Бүген гомумроссия профсоюзларының дәүләт һәм иҗтимагый активистлары рәисе Ольга Калашникова социал партнерларга, профсоюз членнарына, активистларга, профсоюз хәрәкәте ветераннарына бүләкләр тапшырды.

Бүген район Светының актлар залында беренчел Профсоюзлар активы конференциясе булып узды. Аның эшендә гомумроссия профсоюзларының дәүләт һәм иҗтимагый активистлары рәисе Ольга Калашникова катнашты. Ул залдагыларга Татарстан профсоюзлары комитеты эше турында кызыклы презентация күрсәтте.