Бөтенроссия халык санын алу 2021

2021 елның 14 октябре, пәнҗешәмбе

Югары Ослан районында Бөтенроссия халык санын алуны үткәрүгә барлык әзерлек эшләре тәмамланган.

6 контролер, 34 исәпкә алучы, район дәрәҗәсендәге 1 инструктор сайланган. Республикада барлыгы ВПН-2020не үткәрүдә 8,5 меңнән артык кеше катнашачак. Моннан тыш, персоналны оператив алыштыру өчен 15% резерв каралган, бу 1,3 мең кеше тәшкил итә.

Исәпкә алу һәм стационар участоклар өчен бүлмәләр сайлап алынган. Сан алучылар планшет компьютерлардан файдаланып сораштыру үткәрәчәк. Кәгазь исәпкә алу кәгазьләре аерым очракларда (мәсәлән, планшет компьютер сафыннан чыккан очракта) кулланылачак.

Исәпкә алучыга паспорт тапшырганда гамәлдә булган таныклык, планшет компьютеры булган зәңгәр сумка, ВПН символикасы төшерелгән жилет һәм шарф, фонарь биреләчәк. Барлык контролерлар һәм исәпкә алучылар бәхетсезлек очракларыннан бушлай иминләштерелгән.

Халыкны исәпкә алу 2021 елның 1 октябрендә 00: 00 сәгатьтә башкарыла-исәпкә алу битләренең барлык сораулары исәпкә алу мизгеленә карата бирелә.

Халык үзенең даими (гадәти) яшәү урыны буенча исәпкә алына. Даими яшәү урыны - ул урын, анда опрашиваемый үткәрә зур өлешен үз вакыты даими (гадәттә). Ул кеше теркәлгән (пропискада) адрес белән туры килергә яки тәңгәл килмәскә мөмкин.

Бөтенроссия халык санын алу 2021 елның 15 октябреннән 14 ноябренә кадәр үткәрелә:

Шулай ук халык санын алу тәмамланганнан соң, барлык йорт хуҗалыкларына QR-код формалаштырылачак.

Исәпкә алу бүлегендә катнашуны раслау өчен исәпкә алучыга исәпкә алуда катнашуны раслау кодларын яки QR-кодны күрсәтергә кирәк.

Татарстанстатның кайнар линия телефоны (Казан шәһәре) (843)221-78-78

Бөтенроссия кайнар линия телефоны ВПН 8-800-707-20-20