Югары Ослан районында озак вакытлы карау системасы кысаларында актив эш алып барыла

2021 елның 25 ноябре, пәнҗешәмбе

«Өлкән буын» Федераль проекты кысаларында Югары Ослан районында «Демография» милли проекты кысаларында өлкән яшьтәге кешеләрне һәм инвалидларны озак вакытлы карау системасы тормышка ашырыла.

Системаның төп максаты-тәрбиягә мохтаҗ өлкән яшьтәге гражданнарга баланслы социаль хезмәт күрсәтү һәм уңайлы шартларда медицина ярдәме күрсәтү, шулай ук аларның якыннарына ярдәм итү.

Югары Ослан муниципаль районында «Өмет утравы «халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге» ДБУ белгечләре Сәламәтлек саклау хезмәткәрләре белән берлектә озак сроклы карау системасын тормышка ашыру буенча актив эш алып баралар. Социаль хезмәт күрсәтүләрдән файдаланучыларга даими рәвештә планлы сәфәрләр медицина хезмәткәрләре тарафыннан гражданнарга медицина ярдәме күрсәтүнең агымдагы тәртибе нигезендә, терапевт яки фельдшер белән килештерелгән план буенча гамәлгә ашырыла, шулай ук ИППСУ расланган программасы нигезендә комплекслы үзәк хезмәткәрләре тарафыннан социаль хезмәтләр күрсәтелә.

Медиклар һәм социаль хезмәткәрләр арасындагы үзара хезмәттәшлек үз вакытында карамактагыларның сәламәтлеге торышында тайпылышларны ачыкларга, шулай ук социаль - медицина мәсьәләләре буенча консультацияләр бирергә мөмкинлек бирә.