Газ суы артыннан

2021 елның 25 ноябре, пәнҗешәмбе

Өч күчмә концерт белән Татарстанның атказанган мәдәният хезмәткәре Лев Николаевич Яковлевның гитара ансамбль музыкасы циклы тәмамланды.

Концертлар «техника өстендә эшләү, гитарада уйнаганда кайбер үзенчәлекләр»темасына үткәрелгән Яковлев Л. Н.мастер-классына багышланды. Питрәч , Апас һәм Кайбыч балалар сәнгать мәктәпләре укучылары белән очрашу, шулай ук «авыл балалар сәнгать мәктәбе гитара классларында башкару культурасын үстерү»дип исемләнгән балалар сәнгать мәктәбе укытучыларының районара методик семинары кысаларында узды.

Әмма төп идея-ансамбльдә уйнаучы балаларны: Сараев Савелий, Лобашов Данил, Сухарев Кирилл, Дунаев Андрей, Фәттахов Әскәр һәм Васильев Игорь, ул зур программа әзерләгән иде.

Башка мәктәпләрдән килгән балаларның концертларга нигә бардыгыз дигән сорауларына җавап биреп, балалар «газировка артыннан»дип шаяртып җавап бирделәр.