Эшлекле дүшәмбе

2022 елның 16 мае, дүшәмбе

Бүген Югары Ослан муниципаль районы башлыгы М. Зиатдинов район оешма-предприятиеләре җитәкчеләре белән чираттагы киңәшмә үткәрде.

Көн тәртибе буенча чыгыш ясадылар: Гобәйдуллин Рәшит – Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының Югары Ослан муниципаль районындагы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе башлыгы Гобәйдуллин Рәшит-2022 елгы язгы кыр эшләренең барышы турында. Югары Ослан муниципаль районы мәгариф бүлеге җитәкчесе Касимов Вилен районның мәгариф оешмаларында бердәм дәүләт имтиханнарына әзерлек турында сөйләде. «Җиңү көне» бәйрәмен үткәрү нәтиҗәләрен Абдуллина Гөлфия - и. о. ясады. Югары Ослан муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең социаль-мәдәни мәсьәләләр буенча урынбасары.

Районның административ комиссиясе секретаре Светлана Прозорова санитар-экологик икеайлык барышы турында сөйләде. Югары Ослан муниципаль районы башлыгы урынбасары Осянин Сергей «Сабантуй» бәйрәменә әзерлек турында хәбәр итте. Җаваплы кешеләргә йөкләмәләр бирелде.