Авыл җирлекләре башлыклары белән киңәшмә

2022 елның 2 августы, сишәмбе

Кичә Югары Ослан район Советының актлар залында район башлыгы Марат Зиатдинов рәислегендә авыл җирлекләре башлыклары белән чираттагы киңәшмә узды.

Югары Ослан муниципаль районы территориаль сайлау комиссиясе рәисе урынбасары Потапова Любовь Югары Ослан муниципаль районы җирле үзидарә органнарына өстәмә депутатлар сайлауга әзерлек турында сөйләде. Югары Ослан муниципаль районы Башкарма комитетының территориаль үсеш бүлеге начальнигы урынбасары Федотова Юлия документация әзерләүнең (үзсалым, грантлар) динамикасын күрсәтте. Югары Ослан муниципаль районы Башкарма комитетының төзелеш, торак-коммуналь хуҗалык, элемтә һәм энергетика бүлеге начальнигы-Утюгина Алинә муниципаль юлларны инвентаризацияләү динамикасы белән чыгыш ясады. Югары Ослан муниципаль районы Башкарма комитетының архитектура һәм шәһәр төзелеше бүлеге җитәкчесе Алинә Сагдеева мобиль почта бүлекләре, ФАП төзү өчен җир кишәрлекләре бүлеп бирү турында сөйләде.

Җаваплы кешеләргә йөкләмәләр бирелде.