Архив хәбәрләре. Укытучыларның август конференциясенә

2022 елның 19 августы, җомга

Август аенда республикада һәм районнарда педагогик хезмәткәрләрнең традицион конференцияләре уза.

ТАССР халык депутатларының Югары Ослан район Советының мәгариф бүлегенең 1982 елдагы «укытучыларның август киңәшмәсе материаллары» архив битләре белән танышырга тәкъдим итәбез.

1982/83 нче уку елына мәктәпләрне иң яхшы әзерләгән өчен социалистик ярыш нәтиҗәләре буенча Югары Ослан РОНО Советы һәм мәгариф хезмәткәрләре профсоюзы райкомы карары белән Карахуҗа урта мәктәбе коллективы җиңүче дип танылды. Җиңүче мәктәпкә РК КПССның күчмә Кызыл Байрагы, Рика һәм мәгариф хезмәткәрләре профсоюзы райкомы тапшырылды.

Материалларга күрше районнардагы коллегаларыннан телеграммалар беркетелгән. Апас һәм Кама Тамагы районнары коллегалары котлавында күпме җылы сүзләр әйтелде!

Конференциядә пионерлар да үз педагогларын сәламләделәр:
Укытучы-хакыйкать символы,
Яхшылык һәм яктылык, намус һәм мәхәббәт.
Язын һәркем өстәлдән китә
Укучылар сезнеке…