Район Башлыгының Яңа ел чыршысы

2023 елның 6 гыйнвары, җомга

Раштуа алдыннан район мәдәният йортында район башлыгы Марат Зиатдинов патронажы астында традицион, Яңа ел чыршысы узды. 59 малай һәм кыз укуда, спортта, иҗтимагый һәм мәдәни тормышта уңышлары белән, шулай ук мобилизацияләнгән балалар Сочельникка районның төп чыршысында булу хокукына лаек булды.

Югары Ослан муниципаль районы башлыгы урынбасары Сергей Осянин балаларны котлады һәм районның яшь буын белән горурланырга хаклы булуын билгеләп үтте һәм аларга ныклы сәламәтлек, яңа уңышлар һәм уңышлар теләде.

Программа буенча балаларны зур яңа ел бәйрәме көтә иде. Бәйрәм Яңа ел тамашасы белән башланды. Кызыклы сюжет, матур музыка, костюмнар, бәйрәм атмосферасы - болар барысы да Яңа ел чыршысында булды. Кыш бабай белән Кар Кызы әкият персонажлары белән бергә тылсымлы әкият, балалар өчен хыяллар бәйрәме атмосферасын тудырдылар.

Бәйрәм Яхшы үтте, балалар әлеге чарадан канәгать калдылар.