"Ел хатын-кызы. Ел ир-егете: хатын-кыз карашы"

2023 елның 7 марты, сишәмбе

Бүген и.Иванов исемендәге Дәүләт Зур концерт залында.С. Сәйдәшева Халыкара хатын-кызлар көненә һәм "Ел хатын-кызы" конкурсына йомгак ясауга багышланган тантаналы чара уздырды. Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин катнашында Ел ир-егете: хатын-кыз карашы".

Алар чарага конкурсның зона туры җиңүчеләрен чакырды. Югары Ослан районы мәгариф системасыннан Республика конкурсының зона этабы җиңүчеләре: Бурукина Елена, "хатын-кыз Лидеры" номинациясендә; һәм Переведенцева Зимфира "Рухилык һәм мәдәният"номинациясендә катнаштылар.

Мәдәният юнәлеше буенча Полякова Галина, "Өченче яшьтәге Героиня"номинациясендә. Чарада шулай ук махсус хәрби операциядә катнашучыларның гаилә әгъзалары катнашты.