"Тере классика" укучылар конкурсының төбәк этабы

2024 елның 1 апреле, дүшәмбе

28 мартта Казан шәһәре Идел буе районының 83 нче лицеенда «Тере классика»Бөтенроссия яшь укучылар конкурсының төбәк этабы узды.

«Тере классика» Бөтенроссия яшь укучылар конкурсының муниципаль этабында Татарстан Республикасы гомуми белем бирү оешмаларының 2-11 сыйныфларында укучы 1100 укучы катнашты. «Тере классика» Бөтенроссия яшь укучылар конкурсының төбәк этабында республиканың 30 муниципаль берәмлегеннән 93 укучы катнашты.

Югары Ослан районы исеменнән муниципаль этапның 2 җиңүчесе Фәйрушина Софья(6 класс МБОУ Верхнеуслонская гимназия) һәм Мансуров Ильяс(6 класс, ГАОУ Школа Иннополис) чыгыш ясады.

Төбәк жюрисыннан әдәбият, театр, мәгариф өлкәсендәге экспертлар чыгыш ясады. Жюри әсәрне сайлауны, ораторлык сәләтләрен, әдәби әсәр авторының фикерләрен һәм эмоцияләрен тапшыру осталыгын, сөйләм техникасын һәм грамоталылыгын, тамашачыга эстетик һәм эмоциональ йогынтысын, образга үтеп керү тирәнлеген бәяли.

Югары Осланлылар текстның эмоциональ күренешен, эшкәртелгән дикциясен һәм актерлык талантын күрсәттеләр.