Соңгы шалтырату белән!

2024 елның 25 мае, шимбә

Хөрмәтле укытучылар, ата-аналар!

Кадерле чыгарылыш сыйныф укучылары!

Барлык укучылар өчен иң дулкынландыргыч һәм шатлыклы бәйрәм – соңгы шалтырату белән чын күңелдән котлаулар кабул итегез!

Мәктәпне тәмамлау-һәр кешенең тормышында мөһим чик. Уку елларында тупланган белем багажы үз-үзеңне үстерү һәм тормышта үз-үзеңне тормышка ашыру өчен ныклы база булып хезмәт итәр дип ышанам. Бүген сезнең уңышларыгыз-иртәгә районның тотрыклылыгы һәм чәчәк атуы. Сез-безнең киләчәгебез, өмет.

Уку йортларын тәмамлаганнан соң, сез өйгә кайтып, туган Югары Ослан җирендә яраткан эшегезгә багышланырсыз, районны үстерерсез, аны төзекләндерерсез, традицияләрне сакларсыз һәм арттырырсыз дип өметләнәм. Сезнең талант, энергия, инициатива, актив тормыш позициясе нәкъ менә монда кирәк. Районга грамоталы табиблар, полиция хезмәткәрләре, төзүчеләр, педагоглар, авыл хуҗалыгы хезмәткәрләре, эшче һөнәр вәкилләре кирәк.

Хөрмәтле укытучылар, әти-әниләр! Авыр хезмәтегез, игелегегез, кайгыртучанлыгыгыз һәм сабырлыгыгыз өчен рәхмәт. Гаиләләрегездә ныклы сәламәтлек, тынычлык һәм иминлек.

Кадерле егетләр! Сезнең язмышыгыз безгә ваемсыз түгел. Уртак тырышлык белән без барысын да эшләячәкбез, Сезнең һәркайсыгыз үз белемнәрен һәм сәләтләрен куллана алсын өчен, тормышта үз урынын табар. Чын күңелдән сезгә имтиханнарны уңышлы тапшыруыгызны, барлык планнарны һәм башлангычларны тормышка ашыруыгызны телим. Сезгә бәхетле юл!

Хөрмәт белән,

Югары Ослан башлыгы