Евгений Варакин фронт янындагы Лисичанскида командировкада була

2024 елның 25 июне, сишәмбе

Югары Ослан районы башкарма комитеты җитәкчесе вазыйфаларын башкаручы Евгений Варакин ЛНРГА командировкага китте. Татарстан Республикасы Рәисенең йөкләмәсе буенча ул Лисичанск һәм Рубежныйның яңа кураторы Фәнил Аглиуллинга ярдәм күрсәтүен дәвам итәчәк.

Фронт яны шәһәрләренә командировка барышында республикабыз вәкилләре лисичанскның үзәк күп профильле хастаханәсендә булдылар, балалар бакчасында, музыка мәктәбендә һәм физкультура-сәламәтләндерү комплексында төзекләндерү эшләре барышын карадылар.

Шулай ук Югары Ослан районы башкарма комитеты җитәкчесе вазыйфаларын башкаручы Евгений Варакин шефлык астындагы территориянең яңа кураторын Лисичанск администрациясе белгечләренә һәм шефлык астындагы территориядә Татарстан алып барган социаль объектларны торгызуда катнашкан подряд оешмасы җитәкчесенә тәкъдим итте.