Югары Осланда җәяүлеләр инфраструктурасын яңарту

2024 елның 26 июне, чәршәмбе

Татарстан Республикасының Югары Услон авылында Березовая урамында 620 метр озынлыктагы яңа заманча җәяүлеләр юлы төзелеше буенча масштаблы эшләр актив алып барыла. Бу мөһим проект җирле халыкның иминлеген һәм уңайлылыгын яхшыртырга, аларның көндәлек йөрүләрен һәм походларын куркынычсызрак итәргә тиеш.

Бу мөһим объектны гамәлгә ашыруга бүленгән гомуми бюджет 5 741,034 сум тәшкил итте. Эшләр югары темпларда алып барыла, бу якын арада яңа заманча җәяүлеләр юлын файдалануга тапшырырга мөмкинлек бирәчәк.

Әлеге проектны Югары Осланда гамәлгә ашыру бөтен ил буенча автомобиль һәм җәяүлеләр юлларының сыйфатын һәм уңайлылыгын яхшырту буенча масштаблы дәүләт программасының бер өлеше булып тора. Транспорт инфраструктурасын үстерүгә комплекслы караш ярдәмендә авыл һәм шәһәр торак пунктларында яшәүчеләр заманча, куркынычсыз һәм уңайлы юллар ала, бу аларның тормыш сыйфатына уңай йогынты ясый һәм халыкның мобильлеген арттырырга ярдәм итә.

Югары Осланда яңартылган җәяүлеләр зонасы юл инфраструктурасын яхшыртуның мөһим элементы булачак һәм юл хәрәкәте иминлеген арттыруга ярдәм итәчәк, шулай ук җирле халыкның хәрәкәте өчен уңайлырак шартлар тудырачак.