15 июльдә Татарстанда 12 сәгатьлек " Җиңү армиясенә керегез!»

2024 елның 8 июле, дүшәмбе

Трансляция 08:00 сәгатьтән 20:00 сәгатькә кадәр барачак. Телемарафонда дистәләгән кунак булачак: алар татарстанлыларга контракт хезмәте һәм ярдәм чаралары турында сөйләячәк. Барлык нечкәлекләрне «ТНВ-Татарстан» һәм «ТНВ-Планета»телеканалларында күрергә мөмкин булачак.

Чаллы, Түбән Кама, Әлмәт, Мамадыш, Лениногорск һәм Яшел Үзән шәһәрләреннән турыдан-туры кертү көтелә. Шулай ук телемарафон вакытында татарстанлыларга «безнең геройлар» циклыннан кинокартиналар һәм журналистларның репортажлары күрсәтеләчәк. Телемарафонда Автошәһәр мэры Наил Мәһдиев һәм РКХ баш табибы урынбасары Михаил Бурмистров катнашачак.

Үз тарихлары белән үз сугышчыларының гаиләләре, Россия Геройлары, Татарстанның исемле батальоннары сугышчылары уртаклашачак. Татарстан халкы фронт мәчеләре белән килгән волонтерларның интервьюларын тыңлый алачак һәм кайда әзерләнүләре, нинди хәрби бурычларны үтәүләре турында сөйләячәк.

Трансляцияне дә тыңларга мөмкин булачак. Моның өчен 15 июльдә 8:00 сәгатьтән «Болгар радиосы»на тоташырга кирәк. Трансляцияне турыдан-туры телевидениедә генә түгел, ә «ВКонтакте» да һәм сайтта ТНВның рәсми төркемендә дә карарга мөмкин булачак TNV.RU.

Хәзер контракт хезмәте шартлары потенциаль сугышчылар өчен тагын да кызыклырак. Татарстанда берьюлы 1,5 млн сумга кадәр акча алырга мөмкин, һәр ай саен хәрбиләргә 210 мең сумнан артык акча түләнә. Югары түләүләрне 2024 елның июнь-июль айларында алырга мөмкин. Тулырак 8 (800) 222-59-00 телефоны буенча.

РФ Кораллы Көчләре сафларында контракт буенча хезмәт итү, шулай ук премияләр, ташламалар һәм түләүләр турында күбрәк белү heroes-tatarstan.ru яки 117 телефоны буенча.