Евгений Варакин: мин җиңнәремне сызганып эшләргә әзер

2024 елның 12 июле, җомга

Евгений Варакин рәсми рәвештә Югары Ослан муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе вазифасына кереште. Мондый карар җирле депутатлар тарафыннан район Советының кырык сигезенче утырышында бертавыштан кабул ителде. Аның эшендә шулай ук Татарстан Рәисе Администрациясе җитәкчесенең беренче урынбасары Илнур Гарипов һәм республика Дәүләт Советы Секретаре Лилия Маврина катнашты.

Үзенең программалы чыгышында Евгений Варакин бурычларны һәм проблемаларны билгеләде, аларның күбесен ул яңа вазыйфага килү вакытыннан Рик вазыйфаларын башкаручы статусында хәл итә башлады. Өстенлекле юнәлешләр арасында: Урман Морквашы авылында су алу корылмасы төзү, республика һәм федераль проектларда һәм программаларда катнашу, авыл хуҗалыгына ярдәм итү, сәнәгать паркларын эшләтеп җибәрү. Варакин свода катнашучыларга һәм аларның гаиләләренә һәрьяклап ярдәм күрсәтүнең мөһимлеген аерым билгеләп үтте.

Югары Ослан муниципаль районы Башкарма комитетының яңа җитәкчесе үзенең бай эш тәҗрибәсен Казанда, шулай ук Россиянең яңа территорияләрендә кулланырга ниятли – соңгы ике елда Евгений Варакин Татарстанда шефлык иткән Лисичанск һәм Рубежныйда тыныч тормышны торгызу белән шөгыльләнгән.

- Сезнең ярдәмегез, халкыбыз һәм җирлек башлыклары, бөтен командабыз ярдәмендә мин җиңнәремне сызганып, бөтен көчемне һәм мөмкинлекләремне кулланып, район файдасына эшләргә әзер, - дип билгеләп үтте үз чыгышында Евгений Варакин.