Евгений Варакин үз чыгышында катнашучылар белән очрашты

2024 елның 30 сентябре, дүшәмбе

Югары Осланда СВО ветераннарына һәм аларның гаиләләренә ярдәм итү мәсьәләләре буенча фикер алыштылар. Эшлекле киңәшмәдә район башлыгы Евгений Варакин, «Ватанны саклаучылар» фондының Татарстан филиалы җитәкчесе Гүзәл Удачина һәм махсус хәрби операция ветераннары Владимир Дюсеев һәм Александр Быков катнашты.

Очрашу башында Удачина СВО белән өйгә кайткан конфликтта катнашучыларга, шулай ук һәлак булган хәрбиләрнең гаиләләренә ярдәм чаралары турында сөйләде. Анда Югары Ослан муниципаль районы буенча Татарстан бүлекчәсенең социаль кураторы Андрей Мулянов катнашты.

Чәй эчкәндә очрашуга чакырылган фронтовиклар үзләрен борчыган проблемалар турында сөйләделәр. Аерым алганда, СВО ветераннары Варакин һәм Удачинага бүген Казан хәрби госпиталендә реабилитация уза торган Югары Ослан районыннан Ватанны сакларга чакырылган яралы сугышчыларга ярдәм итүләрен сорап мөрәҗәгать иттеләр.

- Мондый игътибар бик мөһим. Балалар мондый кунакларга шатланачаклар һәм тизрәк тереләчәкләр, - дип ышана СВО ветераны Владимир Дюсеев.

Махсус хәрби операциядә катнашучылар һәм аларның гаилә әгъзалары өчен тиешле дәүләт ярдәме чараларын аңлату һәм ташламалар һәм төрле ярдәм рәсмиләштерүдә ярдәм итү мөһим юнәлеш булып тора.

- Бу эш сыйфат ягыннан яңа дәрәҗәгә чыгарылачак. Социаль кураторыбыз Андрей мулянов белән беррәттән, без бу юнәлештә җирле массакүләм мәгълүмат чараларын да җәлеп итәчәкбез һәм авыл җирлекләре башлыкларын да җәлеп итәчәкбез. Безнең бурыч-якташларыбызга һәрьяклап ярдәм күрсәтү, - диде Евгений Варакин.

Ветераннар, хәрби операциядә катнашучылар һәм аларның гаиләләре белән эшләү-район башлыгы өчен иң мөһим юнәлешләрнең берсе. Якын арада Евгений Варакин бүген хәрби конфликт зонасында Ватан мәнфәгатьләрен яклаучы хәрби хезмәткәрләрнең хатыннары белән очрашачак.