"ЮНАРМИЯ"сафын 30 яшь егет тулыландырды

2024 елның 30 сентябре, дүшәмбе

"ЮНАРМИЯ"бөтенроссия балалар-яшүсмерләр хәрби-патриотик иҗтимагый хәрәкәте сафларына 30 яшь егет өстәлде.

Бүген, Луганск Халык Республикасы, Донецк Халык Республикасы, Херсон һәм Запорожье өлкәләре Россиягә кушылган көнне, Югары Ослан мәктәбе һәм Югары Ослан гимназиясе укучылары өчен. Зиннурова н.Ш. әһәмиятле вакыйга булды. Яшьләр клубы базасында тантаналы шартларда егетләрне "Юнармия"иҗтимагый хәрәкәте сафларына кабул иттеләр.

Ветераннар иҗтимагый хәрәкәте рәисе, "Хәтер вөҗданы" эзләү отряды җитәкчесе Римма Троицкая, беренчеләрдән хәрәкәтнең муниципаль кураторы Николай Бурдин, "Юнармия" ВВПОД җирле бүлекчәсе штабы начальнигы Василий Соляр мәктәп укучыларына котлау сүзләре һәм котлау сүзләре җиткерделәр.

Ант кабул итеп, Юнармия гимнын башкарганнан соң, мөхтәрәм кунаклар яшь армиячеләргә таныклыклар тапшырдылар. Чара Хәтер музеена экскурсия белән тәмамланды, анда Римма Сергеевна казу урыннарыннан китерелгән экспонатларны күрсәтте һәм балаларга сөйләде. Ә бу мөһим көнне укучылар янында өлкән остазлары, тәрбия буенча киңәшчеләре Антонина Банникова һәм Алсу Сибгатуллина бар иде, алар Юнармия мәктәп отрядларының яңа әгъзалары өчен якын киләчәккә эш планын билгеләделәр.