Глава района поздравил жительницу с. Клянчино с 90-летием

2015 елның 28 сентябре, дүшәмбе
26 нчы сентябрь көнне Макыл авылы җирлегенә караган Кләнче авылында яшәүче Перепелкина Надежда Осиповна үзенең 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте. Аны олы тормыш бәйрәме белән котларга туганнары, якыннары җыелды. Һәм дә район җитәкчесе Марат Галимҗан улы, ветераннар оешмасының рәисе Троицкая Римма Сергеевна, социаль яклау бүлеге мөдире Тәнзилә Нургаязовна белән берлектә авыл җирлеге идарәсе сәркәтибе Лилия Рәшидовна   катнаштылар. Алар юбилярга авыл җирлегенә куйган хезмәте өчен рәхмхт белдерделәр, тазалык - саулык теләделәр.

Надежда Осиповна кунакларны якты чырай, бай табын белән шатланып каршы алды. Аны олы бәйрәме белән барча авылдашлар исеменнән котлыйбыз, аңа исәнлек, тыныч тормыш, гаилә җылысы, бәхетле картлык телибез.

Ходай сиңа сәламәтлек бирсен,
Сызламасын аяк-кулларың.
Чирне белми, кайгы күрми,
Япь-яшь булып типсен йөрәгең.