август, 2016 ел
дүшәмбе

Бүген Югары Ослан районына эш визиты белән  Дәүләт Советы рәисе урынбасары Татьяна Ларионова килеп китте. Ул район башлыгы Марат Зиатдинов һәм предприятие, оешма җитәкчеләре белән очрашты.

Бүген, 8 нче августта, авыл җирлеге башлыклары киңәшмәсе булып узды.

Традиция буенча  дүшәмбе көнне район башлыгы районның предприятие һәм оешма хуҗаларын “эшлекле дүшәмбе” гә җыя.

Югары Ослан район Советы коррупциягә каршы көрәш буенча район башлыгы ярдәмчесенә вакантлы вазифа барлыгын хәбәр итә.

ТР ның хезмәт һәм халыкны эш белән тәэмин итү Министрлыгы Мәскәү шәһәрендә 13-16 нчы декабрьләрдә утә торган “БИОТ – 2016” дигән махсус күргәзмә оештырылуы турында хәбәр итә.

Яңа шәһәрләр, урамнар, йортлар төзелеше кадастра учеты һәм регистрация хәрәкәтенә комачаулый. Шуңа күрә җирләр күп кенә хокук бозу объектларына әверелә. Соңгы вакытта Казанда гына да 2015 нче ел эчендә 1039 закон бозу очрагы теркәлгән.

8 нче августта Татарстанда  һава торышы +34 кә менә. Ә 9 нчы августта ТР Гидромецентры инде салкын һава вәгъдә итә.