февраль, 2017 ел
җомга

11 нче февральдә 35 нче Россиякүләм чаңгы шуу көне Югары Ослан район Үзәгендә узачак.

9 нчы февральдә Печищи мәктәбендә “Татарстан- 2030: республикабызның киләчәгенә минем керткән өлешем”дигән  парламент дәресе булды. Бу чарага Авыл җирлегенең башлыгы  Шамсутдинов А.С. та килгән иде. Ул үзенең чыгышында Печищи авылының 2030 нчы елга кадәр үсеше турында сөйләде. Тарих укытучысы Корнева Н.Г.

Аны китап укучы һәм укымаучы барлык кеше белә. Аның исеме рус телен яратучыларның барысын да берләштерә. Александр Пушкин – рус әдәбиятының иң бөек фигураларының берсе.

8 нче февральдә ел саен үтә торган республикакүләм отряд вожатыйларының “Искиткеч вожатый” бәйгесе булып узды.

8 нче февральдә Яшел Үзән шәһәренең 11 нче номерлы балалар бакчасында ТР ның балалар бакчалары тәрбиячеләре арасында “Ел тәрбиячесе – 2017” конкурсының зона этабы булып узды.

1 нче январьдан 29.12.2004 N 190-ФЗ чыккан “”Роосия Федерациясенең шәһәр төзелеше кодексы” на өстәмәләр һәм үзгәрешләр кертелде. Аның 51 нче маддәсендә шәхси йорт төзүгә рөхсәт бирә торган документларның исемлеге барлыкка килде.