гыйнвар, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Узган чәршәмбедә район административ комиссиясенең чираттагы утырышы булып узды.

Яшел Үзән шәһәрендә “Бердәм Россия” депутатлары фракөциясе җитәкчеләре  җыелышы булып узды.

9. 11 нче сыйныф укучыларын йомгаклау аттестациясенә хәзерләү буенча  мәгариф бүлеге мәктәп җитәкчеләре һәм предметниклар белән сөйләшү уздырды.

Бүген район башлыгы урынбасары Сергей Осянин җитәкчелегендә хокук бозуларга каршы көрәш комиссиясе утырышы булып узды.

Бүген район Башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Хәкимҗанов җитәкчелегендә Юл хәрәкәте куркынычсызлыгы комиссиясе утырышы булып узды. Анда район җитәкчеләреннән ГИБДД, район газетасы, төзелеш, архитектура һәм элемтә бүлеге, хастаханә, мәгариф, спорт һәм яшҗләр бүлекләре катнашты.

РФ авыл хуҗалыгы Министрлыгы язгы кыр эшләренә хәзерләнү кысаларында авылхуҗалыгы продукциясе җитештерүчеләргә лҗготалы кредит программасы тәкъдим итә.

Кеше гомеренең иң истә кала торган бәхетле көне – ул законлы өйләнешү көне.

26 нчы январьда Аракчино – Казан юлы төрле гадәттән тыш хәлләр килеп чыккан очракта нинди куркынычсызлык техникасы куллану буенча укыту эшләре барганлыктан, сәгать 10.00-12.00 аралыгында  туктатылып торачак.

Хөрмәтле Югары Осланлылар!

30 нчы январьда район башлыгы Марат Зиатдинов гражданнарны Югары Ослан авыл җирлегендә ( Чехов урамы, 54 нче йорт адресы буенча)  сәгать 8.00 – 10.00 аралыгында кабул итә.

Кадерле студентлар!

25 нче январь – Татьяна көнен һәм студентлар бәйрәмен билгеләп үтү көне.