июнь, 2018 ел

Кешеләр! Йөрәкләр типкәндә үлгәннрне искә төәерегез!

23 нче июньдә һава торышында үзгәрүчән болытлы һава, урыны белән яшенле яңгыр, секудына 15-20 метр тизлектә җил булуы көтелә.

22 нче июньдә Борнаш авыл җирлегендә Галина Ивановна һәм Людвиг Павлович Козиннарның Зөбәрҗәт юбилейларын билгеләп үттеләр.

Бүген район башлыгы Мараи Зиатдинов “Жемчужина” йөзү бассейны төзелешендә бара торган эшләр белән танышты.

Бүгенге мәгълүмати технологияләрнең алга китеше чорында дәүләт услугаларының төрлесеннән файдвлану бик җайлы. Бердәм услугалар порталы www.gosuslugi.ru) сезгә һәрвакыт ярдәмгә килә. Анда регистрация узу өчен паспорт һәм СНИЛС кына кирәк. МФЦ сайтында Россия Почтасыннан үзеңнең шәхси данныйларыңны аласың да универсаль имза куясың.

Югары Осланлылар менә инде 4 нче тапкыр Культура һәм Ял паркында “Истәлек шәме” акциясен оештыра. Бүген Бөек Ватан сугышы башланган көн һәм  бу кайгылы көн Совет халкын күңеленндә искиткеч фаҗигале эз калдырды. Хәзерге көнгә кадәр тол аналар, ветераннар, сугыш балалары аның кайтавазын ишетә.

21 нче июньдә район башлыгы Марат Зиатдинов Оябрьский, Вахит, Шеланга, Печищи, Яр- Морквашы авыл җирлекләре башлыклары  белән авылларны карап йөрде.