"Ел тәрбиячесе-2022»

2022 елның 21 гыйнвары, җомга

Югары Осланның "Каенкай" балалар бакчасы " Муниципаль бюджет мәгариф учреждениесе базасында «Ел тәрбиячесе - 2022»республика һөнәри конкурсының муниципаль этабы узды. Конкурста районның мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләренең 8 педагогы катнашты.

Конкурста катнашучыларга сәламләү сүзе белән «мәгариф бүлеге» МКУ начальнигы Вилен Вакыйф улы Касыймов мөрәҗәгать итте.

Конкурс сынавы ике өлештән торды: «балалар белән педагогик чара» һәм «Минем педагогик табышым». Педагоглар үзләренең профессиональлекләрен, эрудицияләрен, балаларны кызыксындыра белүләрен, тәкъдим ителгән эшләрнең гамәли әһәмиятен күрсәттеләр.

Конкурс комиссиясе тарафыннан җыелган баллар суммасы буенча җиңүчеләр билгеләнде:

Конкурсның җиңүчесе (I урын) "Иннополис мәктәбе" балалар бакчасы тәрбиячесе Регина Маркунина булды;

Конкурста Югары Осланның «Салават күпере» балалар бакчасы тәрбиячесе Ольга Чугунова җиңү яулады;

III урынны Югары Осланның «Каенкай» балалар бакчасы тәрбиячесе Алия Җиһаншина һәм Макыл балалар бакчасы тәрбиячесе Лена Мурзагильдина бүлеште.

«Педагогик осталык» номинациясендә Югары Осланның «Каенкай» балалар бакчасы тәрбиячесе Алла Галеева җиңүче булды;

«Педагогик илһам һәм артистизм» номинациясендә Югары Осланның «Солнышко» балалар бакчасының музыка җитәкчесе Ләйлә Кадыйрова җиңү яулады;

«Педагог-экспериментатор» номинациясендә «Иннополис мәктәбе» балалар бакчасы тәрбиячесе Ирина Казанова җиңүче булды;

«Педагогик дебют» номинациясендә Введенка Бистәсе төп гомуми белем бирү мәктәбе балалар бакчасы тәрбиячесе Альбина Игнатьева җиңүче булды;

Регина Маркунина һәм Ольга Чугунова конкурсның зона этабында безнең район данын яклаячак.