май, 2016 ел
дүшәмбе

21 нче май көнне Бөтендөнья татар конгрессы Башкарма комитетының Югары Осландагы җитәкчесе Гөлгенә Дәүләтшина җитшәкчелегендәге делегация Изге Болгар җирендә Россия ислам академиясен ачу тантанасында булып кайтты. Бу тантанада Республика Президенты Р.Миннеханов һәм ТР ның дәүләт киңәшчесе М.Ш.Шәймиев катнашты.  Аны оештыручылар: Бөтендөнья татар конгрессы Башкарма комитеты, Татарстан Республикасы хөкүмәте, Россия мөселманнарының Үзәк диния нәзарәте, Россия мөфтиләр шурасы, “Яңарыш” фонды.

БУ КӨННӘРДӘ Алабуга шәһәрендә  Татарстан хезмәт һәм халыкны социаль яклау Министрлыгы тарафыннан иҗади практика фестивале булып узды.

Хөрмәтле җитәкчеләр!

Сезнең кызларыгызны Казан шәһәрендә 29 нчы майдан 12 нче июньгә кадәр уза торган “Татарстанның кечкенә принцессалары” дигән фестивальдә катнашырга чакырып калабыз.

Бүгенге көндә тирә -  як табигатебезне, аның урманнарын чиста тоту, алар турында кайгырту бик зур проблемалар китереп чыгара. Урманнар – безнең табигатебезне бизи торган иң зур байлык.

Кичә районда сәгать иртәнге 8.00 дән кичке 8.900 гә кадәр ДӘҮЛӘТ ДУМАСЫНА ДЕПУТАТЛАР САЙЛАУГА АЛДАН ТАВЫШ БИРҮ БУЛЫП УЗДЫ.

Татар халкының милли ашларын популярлаштыру, халык арасында дуслык урнаштыру максатыннан 27 нче майда Югары Ослан районында Милли ашлар көне уздырыла.