июнь, 2016 ел
сишәмбе

Бүген тыл хезмәткәре Малышева Антонина Афанасьева үзенең 90 еллык юбилеен бәйрәм итә. Аның иңнәре аша авыр сугыш еллары, сугыштан соңгы авылны күтәрү, колзозларны күтәрү еллары узган.

Югары Ослан районнда халыкның сәламәтлеген саклауга һәм үстерүгә зур өлеш керткән район шифаханщсенең түбәндәге хезмәткәрләр Район башлыгының Рәхмәт хаты белән бүләкләнә

Күп кенә оешма һәм предприятие җитәкчеләре сораулары буенча ТР ның хезмәт һәм социаль яклау Министрлыгы июльдәге өстәмә ял көннәре турында хәбәр итә.

Югары Ослан районы административ комиссиясе оешма һәм предприятие җитәкчеләрен, бакча хуҗаларын үз территорияләрендәге  15 см дан озынрак үләнне чабып алырга тиешлекләре турында хәбәр итә.

Бүген район Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары В.Тимиряев гражданнарны шәхси сораулары буенча кабул итте.

Инглиз язучысы, маҗаралы әдәби әсәрләр авторы, бөтендөнья классигы Генри Райдер Хаггардка 160 яшь тулу уңаеннан районның Үзәк китапханәсендә “Трансваалҗ миссиясе” дигән китап күргәзмәсе оештырылды.

Бүген район Башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Хәкимҗанов халыкны шәхси сораулары буенча кабул итте.