март, 2017 ел
җомга

Бүген, 31 нче мартта, район башлыгы Марат Зиатдинов ТР Президенты Рөстәм Миннеханов җитәкчелегендәге төзелеш сораулары буенча видеоконференциядә катнашты.

Бүген район Советының актлар залында район башлыгы Марат Зиатдинов җитәкчелегендә Югары Ослан авыл җирлегенең 23 нче сессиясе булып узды.

ТР ның авыл хуҗалыгы һәм сәүдә Министрлыгы Тр ның аграр яшьләр оешмасы белән берлектә “Татарстан Республикасы авыл яшьләре” программасын тормышка ашыру максатыннан Яшь предпринимательләр мәктәбендә уку оештыра.

Бүген район службаларының чираттагы утырышы авыл җирлекләренең генераль планын эшкәртү соравы буенча узды. Анда Мәйдан һәм Ямбулатово авыл җирлекләре генераль планнары кралды.

“Татарстанның музей язы” дигән республика акциясе кысаларында районның “Туган якны өйрәнү музее” нда 26 нчы апрель көнне “Тукай шигырьләрен иң яхшы укучы” конкурсы үткәреләчәк.

Бүген районның Үзәк китапханәсендә 6 нчы Бөтенроссия яшь шигырь укучылар конкурсы “Тере классика” уздырылды. Анда 15 мәктәптән 6-10 нчы сыйныф укучылары катнашты.

24 нче мартта Менжинский исемендәге МВД РТ сәнгатҗ үзәгендә”Бәллүр йолдызчыклар” исемле Бөтенроссия фестивале узды. Анда безнең район талантлары да яңадан үзләрен яхшы яктан күрсәтте. Бу конкурс 250 дән артык катнашучы җыелса да, безнекеләр яңадан дипломнар алып кайтты.

Экология елы кысаларында 7 нче апрелбдә «Эрмитаж-Казань» да “Россиянең кыргый табигате” ФОТОКҮРГӘЗМӘСЕ узачак. Конкурсның төп таләбе – фотографларның эше Россия территориясендә төшерелгән булырга тиеш. Конкурс «National Geographic Россия» журналы һәм рус географик җәмгыяте тарафыннан 2011 нче елдан бирле үткәрелә. 2016 нчы елда бу конкурста 55 меңнән артык фотосүрәт катнашкан.

Ай саен Югары Ослан Советының гомуми бүлеге гражданнарны бердәм кабул итү көне үткәрә.

ТР Президентының территорияләр  белән эшләү бунча Идарәсе киңәшчесе И.К.Хәйруллин республиканың авыл хуҗалыгы предприятиеләрен йөреп, андагы язгы кыр эшләренә хәзерлекне һәм машина-трактор паркының төзеклеген тикшереп  чыкты.